Про це розповідають марки острова Олдерні, які вийшли 14 лютого цього року.
 
Вперше запатентована вулична поштова скринька була в Нью-Йорку 9 березня 1858 року. 
Заслуга патентування належить Альберту Поттсу із Філальфії, який займався бізнесом, пов’язаним із залізними виробами. Його ідея полягала в тому, щоб вмонтувати поштову скриньку або в існуючий вуличний ліхтарний стовп, або в нові ліхтарні стовпи, які виробить його фірма.

Потім ці скриньки модернізувалися і до 1891 року поштовий департамент США мав понад 48 400 поштових скриньок різних типів, які використовувалися по всій країні. 

Але... Патент – патентом, а поштові скриньки були й раніше. Голландські та британські мореплавці використовували їх для переписки ще з XVI століття.

У 1633 році поштові скриньки вже були у Легниці, що на території нинішньої Польщі.
Париж мав поштові скриньки ще у 1653 році. І французи впевнені, що їх винайшов їхній співвітчизник Ренуар де Вілайє.
У Великій Британії, де народилася перша поштова марка, вважають, що історія поштової скриньки починається на островах Гернсі.
До появи поштових скриньок відправникам доводилося або відносити листа до дому, якому він був адресований.

Або ж британці чекали дзвонаря, який ходив вулицями, дзвонячи в дзвіночок для привернення уваги та збираючи листи. 
Ідею застосувати скриньки для листів подав у 1850 році поштовий клерк Ентоні Троллоп, який згодом став популярним романістом вікторіанської епохи.


Перевірити ефективність поштових скриньок вирішили на Нормандських островах. Чотири чавунні ящики на стовпах були встановлені в Джерсі та почали використовувати 23 листопада 1852 року, а випробування продовжили на Олдерні в 1853 році. Саме ці скриньки зображені на сучасних марках Олдерні. 
 
Олдерні  -- це третій за величиною острів Нормандських островів в протоці Ла-Манш. Він є частиною коронного володіння Британської корони островів Гернсі. Однак, Олдерні має свій прапор та герб, поштові марки та валюту. Проживає тут 2,4 тисячі людей. 

 

 

Використано дані Вікіпедії та веб-сайту Guernsey Stamps