Комеморативна або художня  марка — це поштова мініатюра, яку випускають до якоїсь знаменної дати, для вшанування чи популяризації місця, події, особи або ж об’єкта. Упродовж останнього століття на таких марках ми бачимо природу, мистецтво, космос, літературу, музику, транспорт, флору та фауну, кіно та телебачення. 
Велика Британія – батьківщина поштової марки. Але хоча Сполучене Королівство часто було законодавцем моди для поштових мініатюр та їх дизайну, Королівська пошта не була першою в створенні комеморативної марки. В цій царині відзначилися США. А от у Великій Британії першу пам’ятну марку випустили 23 квітня 1924 року на честь відкриття виставки Британської імперії в Уемблі-парку в Лондоні.  


Цю подію і цьогорічну ювілейну дату не обминула увагою Королівська пошта. 16 квітні вийшли в обіг 10 нових марок, кожна з яких містить репродукції класичних британських марок минулого, включно з найпершою пам’ятною маркою. У випуску бачимо  переважно королівську тематику.

Багато марок -- про визначні події правління Єлизавети II, яка сама була філателісткою і значно доповнила знамениту королівську колекцію марок, які започаткував її дід Георг V. 

Використано інформацію та зображення з Вікіпедії та сайту https://www.allaboutstamps.co.uk/. 
Повний випуск до 100-річчя комеморативних британських марок можна подивитися на  на веб-сайті The Royal Mail.