💬"Наша сила — в єдності, а порука успіху наших змагань — в державній слухняності!".  Слова, сказані 100 років тому Симоном Петлюрою. Як державний діяч, він не завжди дотримувався принципу єдності. Історія дає цьому оцінку. Було би добре,  якби помилки в діяльності українських еліт не повторювалися.    

🇺🇦Сьогодні, у день 145 річниці з дня народження, згадаймо Симона Петлюру — Голову Директорії, Головного Отамана військ і флоту УНР.
 
 Кілька фактів із життєпису

✅Народився  в Полтаві в  родині  козацького походження.  

✅Навчався в Полтавській духовній семінарії.  У 1901 році був виключений  через політику. 

✅В юності цікавився історією,  літературою, грав на скрипці.  

✅З 1900 року  став активним членом Революційної української партії.  Від арешту та політичних переслідувань царського режиму Петлюру врятувала втеча на Кубань. Але у 1903 році він  таки потрапив до в'язниці, де пробув рік.  

✅Після звільнення жив і працював журналістом в Києві.   

✅З 1909 року жив у Москві, де одружився з українкою Ольгою Більською .    Працював бухгалтером, видавав журнал "Украинская жизнь". 
 
✅Після повалення самодержавства у 1917 році  Петлюра організував   український з’їзд фронту.  Став головою Українського Генерального Військового Комітету, а згодом першим Генеральним секретарем військових справ.

✅У 1918 році керував антигетьманським повстанням Директорії УНР.

✅У травні 1919 року  очолив Директорію та  збройну боротьбу Армії УНР проти червоної та білої росії. Вів переговори із представниками Антанти, Румунії, Польщі. Святкував успіх спільної перемоги з поляками, внаслідок якої в травні 1920 був відвойований у більшовиків Київ.  

У жовтні  цього ж року пережив зраду Польщі, яка  уклала перемир’я з  росією. Війська УНР  були інтерновані.
  
✅Симон Петлюра загинув 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента   Шварцбарта.   

🔎У травні 2004 року в Україні вийшла поштова марка в честь Симона Петлюри.