Ви правильно здогадалися: вона -- дружина саме того Карла Бенца, який був винахідником автомобіля. І була не тільки дружиною, а й діловою партнеркою, інвесторкою і навіть співрозробницею. 
Чому така увага до цієї жінки і чому їй присвятили поштову марку?

Її повне ім’я до заміжжя -- Сесілія Берта Рінгер. Вона народилася 3 травня 1849 року у Пфорцхаймі у Великому Герцогстві Баден. 


За два роки до шлюбу з Карлом Бенцом вона інвестувала частину свого посагу в бізнес майбутнього чоловіка. За тодішніми німецькими законами після одруження втратила право виступати інвесторкою. Весілля відсвяткували 20 липня 1872 року. 


У грудні 1885 року Карл Бенц закінчив роботу над першим у світі автомобілем Benz Patent-Motorwagen. Берта підкинула чоловікові кілька ідей щодо дизайну, але патенту на це не мала. Знову ж таки – німецьке законодавство.  
 
Вранці 5 серпня 1888 Берта Бенц, за допомогою синів  13-річного Ойгена і 15-річного Ріхарда, тихенько, щоб не розбудити чоловіка, без його відома викотила за ворота будинку коляску з мотором, яка сьогодні відома нам як перший у світі автомобіль. На ньому Берта вирушила в подорож довжиною у 104 кілометри - з Мангейма, де жили Бенци, до Пфорцхайма, містечка, де мешкала мама Берти.


І вона зробила це! Берта Бенц – перша людина в світі, яка подолала понад 100 км на автомобілі. Із якими тільки труднощами вона тоді стикнулася! Для нас, людей 21 століття, все це – мало не потішно. Тож у Берти закінчувався бензин. Його доводилося купувати… в аптеках. Там він продавався як засіб для чищення. Якщо точніше, то це був нафтовий розчинник лігроїн.
Кілька разів автівку доводилося штовхати вручну, щоби вона подолала пагорб.

І були ще перешкоди, але всі вони – подолані. На весь шлях пішло 12 годин! Про свій успіх Берта повідомила чоловікові телеграмою. 
Після цієї подорожі подружжя вдосконалило автомобіль з двигуном внутрішнього згорання.  
Берта Рінгер Бенц померла у віці 95 років 5 травня 1944 року.
2 травня цього року в Німеччині випустили поштову марку до 175-ї річниці від дня народження Берти Бенц.


На марці поруч із фотографією Берти – той самий історичний триколісний автомобіль Benz Patent-Motorwagen, який вона використовувала для своєї далекої подорожі.
Речник федерального міністра фінансів Німеччини представив марку 29 квітня в музеї Mercedes-Benz у Штутгарті. На презентації була присутня правнучка Берти і Карла Бенців -- Ютта Бенц.  У 2011 році вона проїхала той самий маршрут, що й її прабабуся, на справжньому оригінальному запатентованому автомобілі Benz.

Використано матеріали та фото із Вікіпедії та сайту https://www.stuttgarter-zeitung.de/meinestz/auswahl-treffen