🎨Сьогодні 145 років з дня народження Федора Кричевського. Український художник і педагог. Один із засновників і перший ректор Української академії мистецтва. Його роботи мали успіх і високу оцінку на виставках в Європі,  Чикаго та Нью-Йорку.

🔎У 2019 році в Україні випустили поштовий блок зі славетним триптихом «Життя» Федора Кричевського. Ця робота була написана ним в 1927 році і високо цінувалася на виставках у Венеції, Варшаві та Копенгагені. На КПД до цього випуску є автопортрет Федора Кричевського в білому кожусі.

Кілька фактів із життєпису

✅Народився 22 травня 1879 року в Лебедині. Батько був земським фельдшером.

✅Навчався малярству завдяки графу Василеві Капністу.

✅ Закінчив Московське училище живопису, скульптури і архітектури та Петербурзьку академію мистецтв.

✅У 1902 році побував на коронації Едварда VII в Лондоні, де замалював церемонію.

✅За рахунок академії мистецтв жив рік в Європі (Франція, Італія, Австрія, Німеччина) навчався у Відні в Ґустава Клімта. Творчим звітом про відрядження стала картина «Весільний обряд в Україні», яку російська критика сприйняла зверхньо і Федорові Кричевському було відмовлено у пенсіонерському утриманні.

✅З 1913 року жив у Києві, де викладав у художньому училищі.

✅У 1917 році взяв участь у створенні Української академії мистецтва й був обраний її першим ректором.

✅В 20-х роках минулого століття викладав у Київському художньому інституті. На початку 30-х жив у Харкові, де викладав у Харківському художньому інституті.

✅У червні 1939 року Федору Кричевському та його братові Василеві присвоїли звання заслуженого діяча мистецтв УРСР

✅Федір Кричевський не писав творів на радянську тематику і навідріз відмовився малювати сталіна.

✅Під час Другої світової війни художник жив на окупованій території. Є дані, що в кінці війни він намагався емігрувати на Захід, але це йому не вдалося.

✅Федір Кричевський був заарештований НКВС і засланий до селища Ірпінь Київської області, де й помер з голоду 30 липня 1947 року.