Уже можна голосувати за найкрасивішу марку PostEurop-2024.

Нагадаємо, цього року країни Європи випускають марки ‘на тему «Підводна фауна та флора».

«Цьогорічні марки EUROPA — це більше, ніж просто поштові або колекційні предмети. Це -- вікна в захоплюючий підводний світ Європи. Кожна марка — це витвір мистецтва, що відображає яскраву картину морського життя в морях, річках і озерах Європи. Від ніжних морських коників, що танцюють на галявинах морської трави, до яскравих коралів, що вирують, ці марки дають змогу зазирнути в захоплююче біорізноманіття під хвилями, під прохолодою озера. Через складні ілюстрації чи приголомшливі фотографії ці марки демонструють багатий гобелен життя, яке процвітає в європейських водах. З кожною маркою колекціонери та ентузіасти переносяться до цих підводних царств, викликаючи благоговіння та вдячність за чудеса природи», -- йдеться в офіційному прес-релізі PostEurop .

Всі марки уже розміщені на сайті організації і від 9 травня триває голосування за найкращу марку.

Українські марки – також є. Хоча офіційно вони ще не введена в обіг. З офіційного релізу дізнаємося, що на одній з поштових марок зображено яскраву зеленочереву сардину (Symphodus tinca) – морську рифову рибу, що мешкає на глибині від 1 до 50 м. Забарвлення риби залежить від середовища існування. Біля берегів Криму зазвичай зустрічаються особини довжиною не більше 10,5-14 см.

На зображенні може бути: ‎текст «‎AEUROPA yKpaHa ود സடப Symphodus tinca 3eлeHywKa-pyлeHa wKa- pyлeHa 3eлeH Ukraina 2024 22A A‎»‎

На другій марці зображено найбільшого представника свого виду в Чорному морі - кам'яного краба (Eriphia verrucosa). Для життя краб вибирає глибоководні ділянки - до 30 м, з кам'янистим грунтом. Вид занесений до Червоної книги України. Охороняється в заповідниках Мис Мартьян і Карадазький. Укрпошта присвятила свій номер багатому та різноманітному підводному світу Чорного моря, екологія якого нині страждає від металобрухту російського військового флоту.

Переглянути марки всіх країн та віддати свої голоси за марку-фаворитку можна на сайті www.europastamps.eu/europa2024 .

Онлайн-конкурс завершиться 9 вересня 2024 року, а марки-переможці будуть оголошені на Генеральній асамблеї PostEurop, яка відбудеться в жовтні 2024 року в Белграді, Сербія.

 

 Підготовлено за матеріалами сайту www.posteurop.org