В останньому році минулого тисячоліття в Україні випустили 71 художню марку. Також друкували додаткові випуски марок третього стандарту.

У 2000-му році світ відзначав 2000-ліття християнства. Україна випустила спільні марки з іншими поштовими адміністраціями. На жаль, йдеться про нині ворожі нам країни росію та білорусію. У березні 2022 року, згідно із рішенням Укрпошти, ці марки вилучені з продажу та знищені.

Про новинки. Випустили серію марок «Мости Києва», «Українські писанки», поштовий блок «Пересопницька Євангелія», поштовий блок «Офіційні символи глави держави», поштовий блок «Карпатський національний заповідник».

Започаткували нові серії марок. «Оперні театри України» вийшла поштовим блоком із зображеннями Національної опери, а також Львівського, Одеського та Харківського оперних театрів.

Серія «Україна – регіони та адміністративні центри» почали з поштових мініатюр, присвячених Донеччині, Києву, Волині та Криму.

До речі, про Крим. Була там марочка з помилкою, де умудрилися написати Кримська Автономна Республіка. Нині – ця марка – вважається рідкісною.

І ще одна шикарна нова серія 2000 року - «Українські мультфільми».

Далі про вже існуючі серії. Випуск добірки «Історія України. Славетні жінки» продовжили марою з Марусею Чурай. «Гетьмани України» - нові марки з Іваном Самойловичем та Данилом Апостолом. «Народне мистецтво України» - випустили зчіпку з творами народної художниці Тетяни Пати.

Також прожовжили серії «Суднобудування в Україні», «Народні свята і обряди», «Червона книга України», «Пам’ятки архітектури України. Храми».

Марка "Post Europ". Загальна тема «Європа-2000». Всі країни випустили марки з однаковим малюнком французького художника Жана Поля Кузіна «Діти, які несуть зірки – символи європейських держав».

Видатні українці, яким присвятили поштові марки в 2000 році: оперна співачка О.А. Петрусенко - «100 років від Дня народження»; реформатор вітчизняного бджільництва П.І. Прокопович - «225 років від Дня народження»; вчений епохи Відродження, філософ, астроном, астролог, поет, перший автор української друкованої книги Юрій Дрогобич - «550 років від Дня народження»; князь Володимир Святославович.

Важливі події та дати, в честь яких випускали марки в 2000 році: «50 років Всесвітній метеорологічній організації»; «Міжнародні філателістичні виставки «Stamp Show-2000» та «WIPA-2000»; «Шоста національна філателістична виставка «Укрфілексп-2000 в Донецьку»; «900 років м. Острогу»; «XXVII Олімпійські ігри у Сіднеї»; «900 років м. Дубну»; «225 років Київському поштампту».

На марках в честь міжнародних виставок вперше в історії української філателії з'явилася найперша марка світу.

 

У 2000 році надрукували, але не випустили в обіг стандартні марки з літерними індексами «Гетьманські герби». За інформацією каталогу Ярослава Мулика, художник Олексій Штанко створив 8 сюжетів для цієї серії марок. Чому ж було прийняте рішення не випускати їх в обіг? Можливо, хтось із філателістів доповнить цей пост відповіддю на це питання.

А зірка серії марок 2000 року, за нашою версією, – поштовий блок «Рослинний світ України. Квіти».

Марки 2000 року створювали українські художники: О.В. Штанко , М.П. Лашкевич, В.С. Мітченко, К.В. Штанко, Ю.Г. Логвин, М.Д. Гейко, О.І. Кошель, О.Ф. Калмиков, А.В. Уточкін, В.М. Євтушенко, В.В. Руденко, М.С. Кочубей, Г.Ю. Кузнецов, О.О. Жарівський, М.Я. Чурилов, І.М. Крислач.