Саме так це звучить. Бо якщо говорити про перші марки, які з’явилися на території України, то потрібно заглиблюватися в історію часів до Першої світової війни. 

Перші марки самостійної України вийшли в 1918 році. Це було в часи УНР.  А от 1 березня 1992 року вийшли в обіг перші поштові мініатюри України після проголошення Акту про незалежність 24 серпня  1991 року.  
Вони були присвячені 500-річчю українського козацтва та 100-річчю першого поселення українців в Канаді.

Номінал – по  15 копійок. Тираж – по 2 500 000.  Тоді в України ще дотримувалися традицій СРСР -- випускати марки мільйонними тиражами.  

Автором перших поштових марок незалежної України є український художник Олександр Івахненко.


Є кілька різновидів цих марок, які детально описані в каталогах Ярослава Мулика
У 2002 році 1 березня  в Україні випустили марку на марці в честь 10-річчя першої поштової мініатюри часів Незалежної України. Уважили тільки «500-річчю українського козацтва». Адже саме з неї починаються українські каталоги. На цій марці бачимо гетьмана Дмитра Вишневецького з побратимами. Чому саме Вишневецький, якого називали Байдою? Адже він –достойний козацький ватажок, але далеко не найперший. А марка ж приурочена до 500-річчя козацтва, яке утворилося в 80-90 роках ІV ст. Байда загинув у Стамбулі в 1563… 
Припускаємо, що на початку новітньої історії в Україні ідеологи, відповідальні за випуски марок, не надто переймалися деталями щодо подій і постатей. В Союзі Україну асоціювали з гопаком і шароварами. Інерція 90-х ще не впустила сміливості заявляти про глибини нашої культури та історії. Хоча сама подія гідна бути вшанованою у філателістичному продукті. Українські козаки в кінці ІV ст боронили цінності Західного світу від орди. Історія повторюється… І завдяки маркам таки можна розповідати історію.

1 березня 2024 року перші поштові марки – знову в центрі уваги. В межах програми "Власна марка" Укрпошта започатковує новий проєкт. Випускатимуть поштові мініатюри з марками, що виходили в Україні понад 30 років тому. Починається історія з "500-річчя українського козацтва" та "Перші поселенці в Канаді".