Отже ви таки вирішили поринути в захоплюючий світ філателії. І навіть маєте кілька марок чи конвертів. Що потрібно мати та знати, аби ці кілька марок почали перетворюватися на систематизовану колекцію?   Насправді - не багато. І, якщо чесно, то для філателіста-початківця вистачить і 6 порад, із запропонованих в цьому блозі. 
Але… Якщо у вас плани на серйозну колекцію, то читайте до кінця.

Порада 1. Потрібно визначитися, які саме марки ви хочете колекціонувати. Це можуть бути поштові мініатюри якоїсь однієї країни, або тематики, або ж певного року випуску. Насправді ідей – безліч: від собак до космічних кораблів. Марки України. Марки країн Африки. Марки про нинішню війну. І чим більше марок ви зберете, тим ціннішою і цікавішою буде ваша колекція.
 
Порада 2.
Вам потрібен клясер. Це - спеціальний альбом для поштових марок і гарантія для їхнього зберігання в хорошому колекційному стані. 

Порада 3. Подбайте про допоміжні інструменти.  Насамперед – пінцет. Бо брати марки руками – не варто. Від цього можуть залишитися сліди від пальців. Навіть, якщо ви ретельно помиєте руки. А ще вам знадобиться лупа, щоб детальніше розглядати елементи на поштових мініатюрах. Так ви можете знайти різновиди. 


 
Порада 4.
Альбом з марками потрібно оберігати від води та надмірної вологості. Він має знаходиться в приміщенні з температурою не нижче +12 °С. Ну, й надто високих градусів та прямих сонячних променів марки також не люблять. Про те, що не треба чіпати марки руками ми вже згадували, але повторимо ще раз про всяк випадок. 

Порада 5. Кілька разів на місяць провітрюйте марки. 
Не хапайтеся за голову. Ви ж будете переглядати свій альбом та поповнювати його новинками. Або ж хвалитися перед друзями. Так що гортайте свій кляссер. Марки це люблять. 
 
Порада 6.
Будьте уважні! М'яті, брудні, надірвані марки не мають цінності. Тому, коли купуєте пересвідчуйтеся в тому, що марки в ідеальному стані. Співпрацюйте тільки з перевіреними продавцями. Спокійно довіряйте команді інтернет-магазину Bomarka. 


Порада 7. Спілкуйтеся з іншими колекціонерами та читайте філателістичні блоги.  

Порада 8. Каталоги марок – віднині ваші настільні книги. Там ви дізнаєтеся більше про поштові мініатюри, які колекціонуєте.

Порада 9. Якщо ви вже мрієте про велику колекцію, то варто вести її реєстр. Можна записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування марки, рік випуску, розташування, а також зробити позначки щодо часу і місця придбання.
Порада 10. Знайте, що ваша колекція – найкраща, бо вона – ваша.

 

Читати також:

Філателісти – колекціонери історій. 10 причин почати збирати марки вже сьогодні