«Сицилійська помилка кольору» -- таку назву має ця марка серед філателістів. Власне, вона й не зовсім італійська, бо вийшла ще до того, як було офіційно проголошено королівство Італія. Ця подія датується  17 березня 1861 року. 
А марка, про яку ми ведемо мову, вийшла в 1859 році для поштових потреб королівства Сицилія. І тут не все так просто, бо на той час королівство було розділене на дві різні адміністрації: Неаполітанське та Сицилійське . Нашу марку випустила Неаполітанська адміністрація.

Найкращий гравер  Королівства  Томмазо Алоїзіо Ювара  підготував ескіз для цих марок. Йдеться про портрет Фердинанда II Бурбонського. Це -- король Королівства Обох Сицилій з 1830 року до своєї смерті в 1859.

Саме зображення монарха мало бути білим на фоні з різних 7 кольорів, залежно від номіналів марок. Ці 7 кольорів, до речі, підбирали так, щоб неможливо було сформувати італійський триколор будь-якою комбінацією. 
Серед цих кольорів був і помаранчевий.

І ось саме в цій партії виявили 25 екземплярів марок із синім фоном.


На сьогодні відомо лише про існування двох таких марок. 
10 червня 2011 року така марка була продана на аукціоні в Базелі за 1,8 мільйона євро, тобто 2,6 мільйона доларів. Упродовж певного часу вона утримувала титул найдорожчої поштової марки світу. Але через три роки з аукціону продали «Британську Гвіану» – і лідер змінився.

Читайте також:

У червні одноцентова марка може бути продана за п’ять мільйонів доларів