У 2005 році в Україні випустили 70 поштових марок: 64 художні, 3 стандартні п'ятого випуску з літерним індексом «Р», «L», «N» та 3 стандартні шостого випуску номіналом від 0,25 до 1,00 гривні. Також додатково масово додрукували стандартні поштові марки п'ятого та шостого випусків.

Продовжили випуски серій: «Червона книга України»;

«Україна – регіони та адміністративні центри»; «Скарби музеїв України»;

«Україна – космічна держава»; «Київ очима художників»; «Національні парки»; «Локомотивобудування в Україні»; «Історія війська в Україні»;

«Народний одяг України».

Започаткували серію «Коні України».

Випустили серію марок «Подай руку допомоги», зчіпку «Храми України за кордоном».

У 2005 році в Україні вийшли перші марки, присвячені пісенному конкурсу «Євробачення».

Марка «Post Europ» - «Український борщ». Тема «Кулінарія».

Видатні українці, яким присвятили поштові марки в 2005 році: танцівник і хореограф Павло Вірський - «100 років від Дня народження»; митець-графік, ілюстратор, художник кіно Г.В. Якутович– «75 років від Дня народження»; державний, військовий, політичний діяч, прозаїк, драматург, художник В.К. Винниченко - «125 років від Дня народження»; історик, етнограф, археолог, фольклорист, письменник Д.І. Яворницький - «150 років від Дня народження».

Важливі події та дати, в честь яких випускали марки в 2005 році: «Помаранчева революція»; «125 років з часу заснування Національної картинної галереї ім. І. Айвазовського у Феодосії»; «60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні (на той час так називали Другу світову війну і на марках була навіть георгіївська стрічка)»; «ІХ Національна філателістична виставка «Укрфілексп-2005» в Києві»; «Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства в Тунісі»; «350 років з часу заснування Сум»; «Новий рік та Різдво».

Марки 2005 року створювали українські художники: О.Ф. Калмиков, С.М. Бондар, В.С. Василенко, Г.Ю. Кузнецов, М. Ілько, І. І. Лазоркін, І. Толмачов, О.М. Костюченко, О.І. Тернавська, Н.М. Андрійченко, В.В. Руденко, Н.В. Гожая, Ю.Г. Логвин, Т.В. Нестерова, М.Д. Гейко, М.С. Кочубей.