1 травня 1840 року у Великій Британії була введена перша в світі клейка поштова марка. Ця революційна новація відбувалася в межах поштових реформ сера Роуленда Хілла.

Саме ці реформи стали основою сучасної поштової системи.

На першій марці світу номііналом в один пені – профіль королеви Вікторії на фоні чорного кольору. Ця поштова мініатюра вже 184 роки має назву Penny Black.
 
На марці використано портрет Вікторії, вигравіруваний Чарльзом Гітом і його сином Фредеріком за ескізом, наданим Генрі Корбоулдом . Саме це зображення залишилося на британських марках. до смерті королеви в 1901 році.
Тираж Penny Black -- 68 мільйонів примірників. Марки були надруковані на неперфорованих аркушах. Їх потрібно бууло вирізати ножицями для продажу та використання. Як наслідок, марки з погано обрізаними полями або без полів сьогодні для колекціонерів коштують дуже мало, тоді як екземпляри з чотирма чіткими полями є рідкісними та цінними. 
Penny Black продавався лише рік. Марку гасили червоними чорнилами, які легко було змити і поштову мініатюру використати повторно. І королівська пошта придумала, як приборкати спекулянтів: марка стала червоною, а чорнила чорними. Тож Penny Black замінили на Penny Red . 
У нашому інтернет-магазині можна знайти марки та поштові блоки із зображенням найпершої у світі марки. Тож обов’язково відвідайте наш тематичний розділ «Колекціонування» та його рубрики «Марки на марках» та «Філвиставки». А ми підготували для вас добірку 10 найцікавіших  марок із «Чорним пені», які можна придбати в нашому магазині.

Поштовий бок України 2000 року із зображеннями "Чорного пені" та пешої австрійської марки (перша марка на території України).

Поштовий блок Мальдів 2015 року із зображеннями королеви Вікторії та сера Роуленда Хілла.

Марка Центральноафриканської республіки 2015 року із зображення друкарської машини, на якій надрукували першу в світі марку.

Поштовий блок Соломонових островів 2015 року із портретом королеви Вікторії.

Поштовий блок Гвінея-Бісау 2005 року із зображеннями поштового транспорту, який використовувався в з 19 по 21 століття.

Поштовий блок Гвінея-Бісау 2015 року із зображеннями чорного, червого та синього пені.

По

Поштовий блок Сан-Томе і Принсипі 2015 року, присвячений міжнародній виставці філателії LONDON 2015 EUROPHILEX до175-річчя з дня виходу першої поштової марки.

Поштовий блок Того 2015 року, присвячений міжнародній виставці філателії LONDON 2015 EUROPHILEX до175-річчя з дня виходу першої поштової марки.

Поштовий блок Сьєрра-Леоне 2015 року.

Поштовий блок Джибуті 2020 року, на якому "Чорний пені" рекламує захисні маски в період  коронавірусу.