У 2004 році в Україні випустили 87 художніх марок. Також протягом року додатково масово додрукували стандартні поштові марки п'ятого та шостого випуску.

2004 року випустили поштовий блок «Гетьманські клейноди і особисті речі Богдана Хмельницького». Єдина локація, на якій можна побачити раритети, які колись належали Гетьманові, а сьогодні зберігаються в музеях Європи та росії.

Продовжили випуски серій: «Суднобудування в Україні»; «Україна – регіони та адміністративні центри»; «Червона книга України»; «Україна – космічна держава»; «Київ очима художників»; «Українські народні казки»; «Мости»; «Історія війська в Україні»; «Національні парки»; «Народний одяг України».

Марка «Post Europ» - «Запрошуємо в Україну». Тема «Відпочинок. Туризм».

Видатні українці, яким присвятили поштові марки в 2004 році композитор, музикознавець, фольклорист, педагог С.П. Людкевич - «125 років від Дня народження»; балетний танцівник і хореограф Серж Лифар – «100 років від Дня народження»; державний, військовий, політичний діяч та публіцист С.В. Петлюра - «125 років від Дня народження»; актриса, одна з основоположниць національного театру М.К. Заньковецька - «150 років від Дня народження»; вчений-енциклопедист, історик, перший ректор Київського університету М.О. Максимович - «200 років від Дня народження».

Важливі події та дати, в честь яких випускали марки в 2004 році: «85 років з часу проголошення об’єднання УНР і ЗУНР в єдину соборну незалежну державу»;

«50 років членства України в ЮНЕСКО»; «Чемпіонат Європи з важкої атлетики у Києві»; «100 років Міжнародній федерації футбольних асоціацій (FIFA)»; «50 років Європейській федерації футболу (UEFA)»;

«Ігри ХХVІІІ Олімпіади в Афінах»; «2500 років Балаклаві»; «350 років з часу заснування Харкова»; «170 років з часу заснування Київського університету»; «250 років з часу заснування Кіровограда (нині Кропивницький)». ; «Новий рік та Різдво».

2004 – рік спільного випуску марок України та Ірану. Тема «Літаки».

Зірка серії 2004 року – різдвяно-новорічні марки з ароматами свята.

Марки 2004 року створювали українські художники: О.К. Кохан, В.С. Василенко, В.В. Руденко, О.Ф. Калмиков, , Г.Ю. Кузнецов, Т.В. Нестерова, М.Д. Гейко, Ю.М. Бусленко, В.С. Колдуненко, О.І. Тернавська, К.Т. Лавро, К.В. Штанко, С.О. Мозговий, С.С. Беляєв, В. Стороженко, В. Кривенко, Ю.Г. Логвин, О.С. Легкобит, М.С. Кочубей.