У 2001 році в Україні випустили 58 марок: 52 – художні та 6 обігових (п’ятий стандартний випуск). Також друкували додаткові випуски марок третього і четвертого стандартів. На полях друкованих аркушів зі стандартними марками почали вказувати номер замовлення. Колекціонери відразу «підхопили» тему. колекцціонування шестиблоків стало ще популярнішим.

У 2001 році вийшли перші українські марки до Дня закоханих та до свята Миколая.

Випустили серії марок «Світ очима дітей», поштові блоки «Бджільництво», «Чорне море».

У 2001 році започаткували кілька нових серій марок. Зокрема, з’явилися поштові мініатюри у виконанні Костя Лавра «Українські народні казки».

Поштовий блок із зображеннями експонатів з Київського Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків відкрив серію «Скарби музеїв України».

У цьому ж році почала свій відлік дуже класна серія «Народний одяг України», яку упродовж багатьох років малював Микола Кочубей. На перших марках серії – одяг, який носили на Київщині, Чернігівщині та Полтавщині.

Марками з Юрієм Хмельницьким та Михайлом Ханенком продовжили випускати серію «Гетьмани України». Марки про Закарпаття, Харківщину, Чернігівщину та Кіровоградщину поповнили скарбничку серії «Україна – регіони та адміністративні центри».

Також вийшли нові поштові мініатюри серій «Суднобудування в Україні» та «Червона книга України».

Марка «Post Europ» - із зображенням морського дна. Загальна тема «Європа-2001» «Вода і природні ресурси».

Видатні українці, яким присвятили поштові марки в 2001 році: церковний діяч, вчений, письменник, богослов Дмитро Туптало - «350 років від Дня народження»; Данило Галицький - «800 років від Дня народження»; композитор, співак, диригент Д.С. Бортнянський- «250 років від Дня народження.

Важливі події та дати, в честь яких випускали марки в 2001 році: «125-річчя винайдення телефону»; «Свята Трійця»; «950 років з часу заснування Києво-Печерської лаври»; «Візит Папи Римського в Україну»; «10-та річниця Незалежності України»; «VII Національна філателістична виставка «Укрфілексп-2001» у Дніпропетровську»; «Всесвітній день пошти».

У 2001 році вийшла перша поштова марка, присвячена українському футболу.

2001 – рік спільного випуску марок України та Грузії. На марках – письменники Тарас Шевченко та Акакій Церетелі.

 

Марки 2001 року створювали українські художники: О.І. Кошель, Л.Ф. Калмикова, О.В. Штанко, Ю.Г. Логвин, В.М. Євтушенко, С.М. Бондар, О.Ф. Калмиков, К.Т. Лавро, В.В. Руденко, О.В. Петренко-Заневський, К.В. Штанко, О.І. Тернавська, В.С. Василенко, Г.Ю. Кузнецов, Ю.О. Бородай, В.Г. Лемзяков, М.С. Кочубей.