У жовтні 2015 року в Україні випустили поштову марку «Вітання з України. Postcrossing». Вітання символізує дівчинка в українських строях.

Що ж таке Postcrossing чи, на український манер,  Посткросинг? 
Це – захоплюючий  інтернет -проєкт, який передбачає обмін поштовими листівками між зареєстрованими учасниками. Аналогом є буккросинг  -- проєкт обміну книгами.
 

Посткросинг має девіз: «Надішліть листівку комусь та отримайте навзаєм таке ж вітання від випадкової людини з будь-якої точки світу!». Для цього потрібно скористатися послугами традиційної пошти, а не електронної.


Цей рух – доволі молодий. Ідею проєкту втілив португалець Пауло Магаляес. 14 липня  2005 року він і створив сайт за аналогом буккросингу. Хлопець любив отримувати пошту, а особливо  -- листівки, і ще дужче – з різних несподіваних міст. 
Його сайт писався вдома на старому комп’ютері, що зберігався в шафі для одягу. І ось проєкт виріс до міжнародного визнання. 11 квітня 2008 року була отримана перша мільйонна листівка. А сьогодні ця цифра сягає майже 77 мільйонів! На сайті зареєстровано понад 800 тисяч членів з 208 країн світу. за годину пересилається більше 1200 листівок.


В Україні станом на 2 квітня 2024 року зареєстровано 25 470 користувачів і відправлено 1 645 236 листівок.
Щоб стати учасником проєкту потрібно зареєструватися на офіційному сайті Postcrossing. При створенні облікового запису, ви вказуєте свою адресу, куди вам приходитимуть листівки. Але обв’язковою умовою участі в проєкті є відправлення листівки вами. Postcrossing вибирає випадкового учасника, якому ви її надсилаєте. Вам надано їх адресу та ідентифікатор листівки . Йдеться про унікальний код (наприклад, US-12345), який ідентифікує листівку, яку ви збираєтеся надіслати. Пишете вітання цьому посткросеру, клеїте марку для оплати поштової послуги, обов’язково вказуєте  ідентифікатор листівки: і все – вітання пішло за призначенням.  
Посткросер реєструє отриману листівку, використовуючи ID, написаний на картці. Після реєстрації надісланого вами послання, матимете право отримати листівку і собі.  
Система Postcrossing дозволяє двом учасникам обмінюватися листівками лише один раз.
 
1 жовтня 2019 року Postcrossing організував глобальні заходи з нагоди 150-річчя листівки. Це були майстер-класи та семінари з написання вітань листівок, випуски пам’ятних листівок і спеціальних марок.  Postcrossing також організував виставку в штаб-квартирі Всесвітнього поштового союзу (ВПС) у Берні, де листівки з усього світу розповідали про важливість листівок.   Темі Рostcrossing присвячено чимало поштових марок.


 Статистика офіційного сайту свідчить, що сумарна відстань, пройдена усіма відправленими в рамках проєкту листівками, становить понад 50 млрд км, що більш ніж в 330 разів перевищує відстань від Землі до Сонця.

Тож приєднуйтеся до цікавого проєкту Postcrossing. А українські листівки для відправлення можна придбати в нашому інтернет-магазині. 
Листівка, як і марка – це хороший дипломат. Розповідайте світові про нашу правду.