22 листопада 1938 року празький парламент ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської України

Закарпатці прагнули своєї держави ще з часів розпаду Австро-Угорської імперії, а також виступали за об'єднання Карпатської України з іншими українськими землями. 21 січня 19919 року було проголошено про злуку з УНР. Але, як відомо, ця держава проіснувала на карті світу недовго.

З 1920 року Підкарпатська Русь була включена до складу Чехо-Словацької республіки на правах автономії. Проте цей статус фактично не означав нічого. Українська інтелігенція регулярно вимагала про впровадження статусу реальної автономії краю, посилаючись на положення Сен-Жерменського договору та конституції.

Відповідний закон з’явився 22 листопада 1938 року. Столицею Карпатської України став Хуст, а Прем'єр-міністром - Августин Волошин.

25 листопада кабінет Волошина видав розпорядження про запровадження на території краю української мови як офіційної.

Уряд налагоджував роботу промисловості, транспорту, торгівлі.

Українізувалась система освіти, видавнича справа, державна адміністрація.

Однак, Карпатська Україна проіснувала до середини березня 1939 року. До окупації Закарпаття Угорщиною, яка тоді мала підтримку Третього Рейху. 15 березня 1939 року відбувалося засідання 1-го Сойму Карпатської України, де проголосили незалежність. Відстояти її не вдалося: уряд не мав для цього ані фінансових, ані військових ресурсів.

🔎Цікаво, що до проголошення незалежності в чехословацькій пошті було замовлено поштову марку із зображенням старої дерев’яної церкви у селі Ясіні з написом «Карпатська Україна».

Для погашення марки був виготовлений спеціальний штемпель з датою 15 ІІІ 1939 р. та написом «ХУСТ – CHUST. Відкриття Першого Сойму».

Тираж цієї поштової мініатюри - 900 000 . Марку ввели в обіг саме 15 березня 1939 року. І це був єдиний день її поштової місії. Дослідники стверджують, що українська пошта відправила 1800 листів, сплачених цієї маркою. Весь випуск, який знаходився на поштамті у місті Хуст угорські окупанти знищили. Але відомо, що до Закарпаття відправили лише третину тиражу, тож марки, що залишилися в Празі, опинилися в приватних колекціях.

💰 Згідно з каталогом MIHEL вартість єдиної марки Карпатської України становить 30 Євро.