25 березня  в Нідерландах вийшли поштові марки «Типово голландська» із дивними конями.

Це – серія   мініатюр, яку пошта Нідерландів випускає із 2020 року. 
Випуски 2024 року  присвячені тваринам, яких ми знаємо найкраще та які є найближчими до людей.  Ці марки створені Адамом Лейном, Едвіном ван Пратом і Хуубом ван Венхуйзеном з Total Design за  допомогою штучного інтелекту, а саме програми MidJourney. 
В січні голландці випустили марки цієї ж серії з коровами.


А в лютому – із собаками.


Всі ці марки  об’єднує не тільки спільна заявлена тема, а й малюнки. На шерсті тварин ми бачимо зображення, які  нагадують дельфтську порцеляну.
Йдеться про глазурований глиняний посуд голландського міста Дельфт, який був популярним упродовж XVII — початку XVIII століть. 
Ця порцеляна була схожою на китайську.  І тут теж є своя історія. До першої половини XVII століття місто Дельфт славилося своїми броварнями, а пиво було визитівкою цього міста і одним із головних джерел доходу. Але хмільний напій втратив свою популярність через погіршення екології. Вода в річках стала не такою смачною як раніше і це вплинуло на якість пива. 
Підприємливі містяни знайшли економічну заміну колись популярному товару. В пивоварнях поселилися гончарі і почали робити дивовижні речі із глини за зразками, завезеними з Китаю.  А згодом дельфтська порцеляна стала тим, що ми любимо називати національною спадщиною. 


 Ну, а нідерладські марки популяризують все нідерландське . І в цьому їм неабияк допомагає ШІ. За офіційною інформацією цього року ми ще побачимо марки із зображеннями домашніх птахів та котів у дельфтському стилі.