«Пф, літак вверх ногами», - так відреагував в одному з епізодів мультсериалу «Сімпсони» персонаж  Гомер Сімпсон, коли серед скарбів знайшов   «Перевернуту Джені» і відкинув її вбік…

Точнісінько так само вчинили би мільйони людей, які не розуміють цінності цієї поштової мініатюри. От тільки потрапляє вона не до мільйонів, а до мільйонерів. 
Трохи історії. У 1918 році у США випустили поштову марку що аероплан Curtiss JN-4, який лагідно називали «Дженні». Номінал - 24 центи. Коли аркуші з марками вже помадрували по країні, поштовики взялися за голову, бо помітили помилку -   «Дженні»  вверх колесами.

Те, що для поштовиків – катастрофа, для колекціонерів – цінність.  Марки із помилкою, що встигли піти в обіг, обізвали  «Перевернута Дженні». І вони високо цінуються 
В листопаді цього року марку виставили  на аукціоні Robert A Siegel Auction Galleries.  Американський  колекціонер  Чарльз Хек купив її за 2 млн доларів. Це рекордна ціна для американських марок з помилками. Скажімо, 1989 році квартблок тієї ж «Перевернутої Дженні» купили з аукціону за 1,1 млн доларів.

Потім його знову продали в 2005 за 2,7 млн. А тут таке: 2 млн за одну марку!!!!!
 Чарльзові Хеку – 76. І в нього є вже дві «Дженні»… 
 
Сам колекціонер розповів, що третя марка зберіглася набагато кращої якості за ті, що він придбав раніше.  Вона 100 років зберігалася в банківському сейфі і не втратила насиченості фарб. Не потьмянів і сам папір.   Новий власник також зберігатиме «Перевернуту Дженні» у сейфі.

Марки – це не тільки захоплення, а й хороші можливості для інвестицій. Колекціонуйте, правильно зберігайте і доглядайте. Філателія – це доступне хобі, яке може стати прибутковим.