12 квітня 2022 року «Укрпошта» ввела в обіг поштову марку «Русскій воєнний корабль, іді… !» . Це — фраза-відповідь українських прикордонників з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 2022 року почув у відповідь російський крейсер «Москва» на пропозицію здатись. Спочатку вважалося що цей вислів належить прикордоннику Романові Грибову, але за офіційними даними   Держприкордонслужби, автор фрази – інший військовослужбовець. Його ім’я тримають в таємниці.

🎨Автор малюнка марки -- переможець народного голосування Борис Грох.

Поштова марка-корабель 2022 року стала мегапопулярною в Україні та світі після того, як   через 2 дні корабель «Москва» таки пішов ...  На дно. Завдяки нашим військовим. Ця подія додала українцям морального духу, а українській філателії – нове дихання. Наклад марки став історичним для України — 1 мільйон, вона стала рекордсменкою продажу: за перші 5 днів продали 500 тисяч екземплярів.

У продовження випуску марок зі вже легендарною фразою українських прикордонників   Укрпошта випустила другу серію – але вже без корабля, який потопили українські військові.

 

Тему підхопили інші пошти світу. І відтоді почався «парад» «Москви», що палає. Фішкою 2023 року стала «Москва» -- на дні.