20 березня 1889 року в Києві народився Олександр Вертинський.   Кіноактор, композитор, поет і співак.  

Свого часу, його творчістю захоплювались глядачі  Парижу,   Нью-Йорка та Голлівуду .  До Другої світової війни він жив у Європі. Тоді з ним дружили Чарлі Чаплін, Марлен Дітріх  та Принц Уельський.

В Союзі Вертинський — улюбленець сцени післявоєнного часу. Він повернувся в 1943 році, бо ностальгував за батьківщиною.   Йому дозволяли виступати. Його концерти збирали аншлаги, але про це ніколи не писали в пресі того часу. У Вертинського не брали  інтерв’ю і не запрошували на радіо.  Але дали сталінську премію... 
 
Ви запитаєте: яким боком Вертинський до України? У 50-х роках актор часто бував у Києві. Зіграв у двох україномовних фільмах. Але вони "дивним чином" зникли...  Кажуть,  Вертинський мріяв  зіграти в кіно українського гетьмана Івана Мазепу.  
 
💬 «Що для мене Москва? Я її не люблю. Моя рідна мати – Україна. Мені соромно, що я співаю тільки російською і все в мені російське. Я мав би бути українським співаком і співати українською… Мені іноді здається, що я кою злочин, бо не співаю для України її мовою», — писав Вертинський в листі до дружини.
 
Незадовго до смерті він написав сценарій до фільму про чоловіка, який втратив і знову знайшов батьківщину, і хотів, щоб його зняли в Києві. Ніхто того фільму не знімав і сценарій — втрачений. Вертинський помер у квітні 1957 року в Ленінграді.

🔎21 березня  2019 року на честь Олександра Вертинського в Україні випустили  марку. На ній він - в образі П'єро. 


 Ця поштова мініатюра авторства Василя Василенка  виборола бронзу🥉 на конкурсі Yehudi Menuhin Trophy 2020 за найкращу музичну поштову марку світу.