Очікуємо на поштовий випуск «Міста Героїв. Охтирка». На марці зображено зруйновану внаслідок ворожого удару будівлю Охтирської міської ради.

Як повідомляють в Укрпошті, погашення спеціальними штемпелями «Перший день» відбудуться в київському головпоштамті (01001) та в місті Охтирка Сумської області (відділення 42706). Одночасно з введенням в обіг поштової марки, в Охтирці вводиться в дію спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою «Місто Героїв. Охтирка».

Тираж марки — 1 080 000 примірників. Номінал марки — U = 15,00 грн. Тираж конверта «Перший день» — 40 000 примірників, картки — 50 000 примірників, папки — 400 примірників. Художник поштового блоку, конвертів та штемпеля «Перший день» — Володимир Таран.

Марки серії «Міста Героїв» виходять з 2022 року. Вона почалася з поштової мініатюри «Херсон — це Україна!». У 2023 році виходили поштові блоки серії «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель» та «Міста Героїв. Харківщина», присвячений містам Героїв: Балаклії, Ізюму, Куп’янську та Харкову.

Довідково:

Два роки тому Указом Президента України Охтирці присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України». На початку повномасштабного вторгнення російських варварів місто стало справжнім форпостом України. Росія скинула на Охтирку заборонені Женевською конвенцією вакуумні бомби, зруйнувала всю критичну інфраструктуру та фактично стерла окремі райони міста. Охтирку не окупували завдячуючи відчайдушному і грамотному опору українських військових, загонів тероборони та самих мешканців міста.